Uncategorized

cześć!

Cześć, nazywam się Dalia! To właśnie ja:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jestem autorką całości projektu GRYzdanie. Całości, bo: jestem autorką pomysłu, ilustracji, opracowania mechaniki gry, a nawet wiersza do książeczki o zasłanianiu słonia!

Uwielbiam bawić się słowem i robię to kiedy tylko mogę – a w moich projektach przemycam to najchętniej 😉

Pracę nad GRYzdaniem rozpoczęłam na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Grafiki – był to mój projekt dyplomowy. Ideą projektu jest tworzenie produktów w których słowo gra z obrazem. Czyli innymi słowy zabawy słowne konkurujące z ilustracjami.

Pod marką GRYzdania stworzyłam grę o nazwie UDA ŁOSIE, w której trzeba popisać się spostrzegawczością i refleksem, żeby „udało się” wygrać. Do każdej z kart przypisane jest określone polecenie – wykrzyknięcie podanego słowa, lub gest. Gracze kolejno wykładają po jednej karcie na stół i starają się jak najszybciej wykonać polecenie. Kto ostatni, przegrywa! Kartami można też zagrać w znane gry typu memo i czarny Piotruś ze słownym twistem.

Oprócz tego jestem autorką książeczki o nazwie „zaSŁOŃona – czyli co zrobił sowa i dwuznaczne słowa”. W tej niewielkiej książce opowiedziana została historia zwierząt zamieszkujących las – jednocześnie będących postaciami pojawiającymi się na kartach do gry. W książeczce pełno jest zabaw słownych ukazanych w grze i można dowiedzieć się z niej przykładowo jak zasłonić słonia, lub co wspólnego ma „lina” z „maliną”…

 Moim celem jest inspirowanie nie tylko dzieci, ale może nawet przede wszystkim dorosłych do szukania nowych znaczeń w słowach, których używamy codziennie.

 Grę i książkę planuję wydać tej jesieni poprzez kampanię crowdfundigową na portalu wspieram.to, aby uzyskać fundusze na wydruk produktów. Będzie można zamówić sobie egzemplarz gry i książki, a jednocześnie wesprzeć projekt!

link do akcji: www.wspieram.to/gryzdanie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *